Magosa Maraş Turu

Magosa Turu Maraş Turu dünyadaki sayılı ikon müzelerinden olan St. Barnabas İkon ve Arkeoloji müzesini ziyaret ile başlıyoruz. Daha sonra St. Nicolas Katedrali olarak da bilinen Lala Mustafa Paşaa Camisini ziyaret ediyoruz, aynı meydan’da bulunan ve burada 3 yıl zindanda kalan Namık Kemal Zindanı kaldığı yer, Lüziinyan Venedik kraliyet sarayı kalıntılarını, Cafer Paşa  hamamı ve çarşısı ve çay kahve molası veriyoruz. Ardından 1974’ten beridir kapalı tutulan asker kontrolündeki Kapalı Maraş bölgesinde serbest zaman verip otelimize geri dönüş yapıyoruz.

Kıbrıs çevre turları en çok tercih edilen Magosa Turu Kapalı Maraş turu rezervasyon için Kıbrıs Transfer whatsapp hattımızdan irtibat kurabilirsiniz.

Mağusa Kapı Maraş Turu, hayalet şehir Gazimağusa’nın yürüyüş turudur.

Tur, Gazi Mağusa’da başlıyor ve geçmişin hala görülebilen izlerini bulacağınız terk edilmiş Gazimağusa şehrine gidiyor.

Mağusa Kapı Maraş Turu, 1974 Türk işgali sırasında terk edilen hayalet şehir Gazimağusa’nın bir turudur.

Tur, Gazimağusa’nın tüm kalıntılarını ve kalıntılarını görebileceğiniz şehir merkezinde başlar. Daha sonra sizi banliyölere ve eski şehir surlarının çevresine götürür. En ilginç yanı, sizi askeri üsler, mezarlıklar ve terk edilmiş binalar gibi turistlerin veya diğer insanların giremeyeceği yerlere götürmesidir.

 

Mağusa Kapı Maraş Turu, Kıbrıs Türk Kültür Vakfı’nın Gazimağusa’daki terkedilmiş, unutulmuş ve yıkılmış yerleri belgelemek için yaptığı bir projedir.

Kıbrıs Türk Kültür Vakfı, Gazimağusa’daki terk edilmiş, unutulmuş ve yıkılmış yerleri belgelemek için bu projeye başladı. Bu projenin amacı, tüm bu yerlerin sonsuza kadar kaybolmadan önce bir fotoğraf arşivi oluşturmaktır. Bu sadece gelecek nesiller için bir hatırlatma değil, aynı zamanda onları yeniden inşa etmek ve korumak isteyenler için bir ilham kaynağı olacaktır.

Getto, çok sayıda ev, okul, kilise ve caminin bulunduğu Gazimağusa’nın en önemli semtlerinden biriydi. İlçede ilk kez 1878’den Kıbrıs Türk işgali sırasında boşaltıldığı 1974 yılına kadar Kıbrıslı Rumlar yerleşmiştir.

×

 

Merhaba

Lütfen Müşteri temsilcisi seçiniz.

× Hoşgeldiniz