Lefkoşa Turu

Kıbrıs Transfer firmamızla sabah otelden Lefkoşa’da geçilmektedir. Şehir merkezine giriş yaparken; eski şehrin kuzeyinde yer alan Girne Kapısı‘nı, şehir merkezinde yer alan KKTC Cumhurbaşkanlığı SarayıVenedik Sütunu ve tarihi İngiliz Mahkeme Binaları‘nı da görmek mümkündür.

Daha sonra Büyüh Han‘da bir Kıbrıs Kahvesi molası verilebilir. Kahve molasından sonra rum tarafına yaya geçişi olarak açılan Lokmacı Kapısı‘nı  da görebileceğiniz tarihi Bandabulia Belediye Pazarında alışveriş yapılabilir ve Selimiye Camii‘si gezilebilir.

Gezinin bu kısmında misafirlerimizin isteği doğrultusunda rum kesiminin rahatça görülebildiği Yiğitler Burcu parkına gidiyoruz, bu kısımda Rum ve Türk kesiminin birbirini sadece teller ile ayrıldığı yarım metre mesafeye kadar yaklaştığı sınır bölgesini, her iki kesimin birbiriyle temas kurduğu sınır kapısı ile Birleşmiş Milletlerin şu an karargah olarak kullandığı eski Ledra Palace Otel‘ini panoramik görme fırsatımız olacak.

Kıbrıs Çevre Turları en çok tercih edilen Lefkoşa turu rezervasyon için Kıbrıs Transfer whatsapp hattımızdan irtibat kurabilirsiniz.

(Not: Selimiye Camii ve Barbarlık Müzesi tadilat sebebiyle geçici olarak kapalıdır.)

Daha sonra isteğe bağlı olarak lefkoşa’nın ünlü dereboyu caddesinde bulunan rumların ne derece vahşi olduklarını gösteren, fakat bu vahşiliğin unutulmamasını sağlayan Barbarlık Müzesi‘ni geziyoruz.

Son olarak artık Kıbrıs Lefkoşa’da görülmesi gereken yerlerden biri olan ve KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın anıtını ziyaret ederek Girne – Lefkoşa turumuz akşamüzeri otele dönmemizle sona erdiriyoruz.

  • Not:  Yaz aylarında havaların sıcak olması ve gün içindeki zamanımızın kısıtlı olması nedeniyle gezilebilecek yerleri isteğe bağlı olarak değiştirebiliyoruz.
×

 

Merhaba

Lütfen Müşteri temsilcisi seçiniz.

× Hoşgeldiniz