Girne Turu

Sabah Kahvaltısından sonra Kıbrıs Transfer fimamızla ilk olarak 1974 Barış Harekatında askerlerin karaya ilk çıkış yaptıkları yer olan; Çıkartma Anıtı ile Çıkartma Gemisi‘ni geziyoruz sonra Ünlü Escape Beach yani Çıkartma Plajı‘na panaromik bir kuş bakışı yapıp fotoğraflar çekiyoruz daha sonra Karaoğlanoğlu Şehitliği‘ne geçip 1974 harekatında kullanılan hurda tank ve araçları görüyoruz ve buradan Girne şehir merkezine geçiyoruz.

Girne şehir merkezinde tarihi Antik Girne Yat Limanı‘nı gezdikten sonra 7. yy’da Bizanslılar tarafından yapılmış olan Girne Kalesi‘ni ve kalenin içinde yer alan Batık Gemi Müzesi‘ni geziyoruz. Daha sonra alışveriş yapmak istenilirse “Girne Çarşısı“nda mola veriyoruz, burada Kıbrıs’tan hediyelik eşya, uygun fiyatlı alkol, Kıbrıs hellim peyniri vb gibi alışveriş yapmak isteyen misafirlerimiz için bir süre bekliyoruz. Kısa molanın ardından öğlen yemeğini ise isteğe göre Kıbrıs yemekleri (Şeftali Kebabı, Kleftigo Fırın Kebabı vs.) sunan restaurantlarda yenilebilir.

Girne bölümünün sonunda şehrin doğusunda bulunan yüksek bir tepe üstüne kurulu Bellapalis Manastırı‘nı ziyaret ediyoruz. Bellapais manastırı 12. yy dan kalma bir Katolik manastırıdır. 1192 yılında Kıbrıs’a gelen “Lüziyanlar” tarafından inşa edilmiştir. Girne şehrinin tamamı manastırın yüksek balkonlarından rahatça görülebilmektedir. Bu Eşsiz manzarayı izleyip bol bol fotoğraf çektikten sonra konakladığımız otele geri dönüyoruz.

Kıbrıs çevre turları en çok tercih edilen Girne turu rezervasyon için Kıbrıs Transfer whatsapp hattımızdan irtibat kurabilirsiniz

Kuzey Kıbrıs, Kıbrıs adasının bir parçasıdır. Türkiye’nin güney kıyısındadır ve yaklaşık 300.000 kişilik bir nüfusa sahiptir.

Kıbrıs’ın kuzey kısmı çok güzel bir doğaya ev sahipliği yapar ve birçok tarihi yeri de vardır.

Ülkenin bu bölümünde dağlarda eşek gezintisi yapmak, antik kiliselerden birini ziyaret etmek veya eski bir kaleyi keşfetmek gibi yapılacak çok şey var.

Kuzeyde ayrıca yüzebileceğiniz ve güneşlenebileceğiniz berrak mavi sulara sahip birçok plaj vardır.

Kuzey Kıbrıs, Kıbrıs’ın uluslararası toplum tarafından tanınmayan bir bölgesidir. Bölge aynı zamanda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti veya KKTC olarak da bilinir. Adanın sadece üçte birini kaplar ve kendi hükümeti ve para birimi vardır.

×

 

Merhaba

Lütfen Müşteri temsilcisi seçiniz.

× Hoşgeldiniz