Karpaz Turu

Kıbrıs haritasında en uç burun olarak gördüğünüz bölgeye yani Karpaz bölgesine düzenlediğimiz bu turumuzda elektriği bile bulunmayan doğal güzellikteki Altınkum sahilinde denize girip, Zafer Burnuna 5km kala uğrayacağımız Apostolos Andreas Manastırını ziyaret ediyoruz, orada bulunan ve deniz seviyesinden çıkan şifalı tatlı sudan içtikten sonra Türk ve Rumların birlikte yaşadığı Dipkarpaz Köyü‘nü ziyaret ediyoruz. Karpaz’da özgürce dolaşan ünlü Kıbrıs Eşeklerini ve belkide şanslıysanız Caretta Caretta kaplumbağalarını sahilde görebilirsiniz.

 

 

Karpaz, Kuzey Kıbrıs’ta küçük bir yarımadadır. Dünyanın en güzel yerlerinden biridir ve orada birçok aktivitenin tadını çıkarabilirsiniz.

Karpaz Turu sizi Kuzey Kıbrıs’ın zengin tarihini ve doğasını keşfetmeye götürecektir. Akdeniz’in nefes kesen manzarasının tadını çıkarırken, çam ormanının içinden eşeklere bineceksiniz.

Karpaz Yarımadası tarih öncesi çağlardan beri yerleşim yeri olmuştur ve şarap üretimine dair en eski kanıtlardan bazılarının bulunduğu yer burasıdır. Tur, antik bir amfi tiyatro da dahil olmak üzere antik alanlardaki durakların yanı sıra geleneksel Kıbrıs köylerine ve üzüm bağlarına ziyaretleri içerir.

Kuzey Kıbrıs, Türkiye’nin güneyinde 300.000 nüfuslu bir bölgedir. 1983 yılından bu yana uluslararası alanda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak tanınmaktadır.

Adanın kuzey kısmı dağlık ve çok kuru bir iklime sahipken, güney kısmı yeşil ve verimlidir. Ada, tarihi antik çağlara kadar uzanan birçok arkeolojik sit alanı ile tarih ve kültürle doludur. Ayrıca bu topraklarda yaşamış farklı uygarlıklardan kalma birçok kalıntı da burayı turistlerin ziyaret etmesi için ilginç bir yer haline getiriyor.

Karpaz çevresinde bir tur antik çağın en önemli şehirlerinden biri olan Girne’den başlayıp daha sonra antik çağın en önemli şehirlerinden biri olan Amathus veya Limasol olarak adlandırılan Limasol‘a doğru devam edilebilir.

Limasol‘da, Kuzey Kıbrıs’ı keşfederek geçen uzun bir günün ardından dinlenebileceğiniz güzel plajlar bulacaksınız.

Tur, Lefkoşa’yı ziyaret ederek sonlandırılabilir,

Kuzey Kıbrıs Karpaz Turu, Kuzey Kıbrıs’ın güzel doğasını keşfetmenin bir yolunu arayanlar için bir turdur. Tur Girne’den başlar ve Kuzey Kıbrıs’ın doğal güzelliğini görebileceğiniz Karpaz’da biter.

Tur, Kuzey Kıbrıs’ın en önemli tarihi yapılarından biri olan Girne Kalesi ziyareti ile başlar. Ardından yemyeşil vadiler ve tepeler arasında eşek gezintisine çıkacaksınız. Yolculuk sizi geleneksel evleri ve kiliseleri olan köylerin yanı sıra geçmiş antik kalıntıların içinden geçirecek.

×

 

Merhaba

Lütfen Müşteri temsilcisi seçiniz.

× Hoşgeldiniz